Progarchives, the progressive rock ultimate discography

Koncert w Trójce | Collage

COLLAGE

 

Neo-Prog


From Progarchives.com, the ultimate progressive rock music website

Submitted by M3g52 | 3/10/2023

🎸 Cieszą się zasłużoną opinią legendy polskiej sceny progresywnego rocka, a jesienią zamierzają wydać pierwszy album studyjny po 25-letniej przerwie.

🎹 Zespół Collage powstał w połowie lat 80. z inicjatywy gitarzysty Mirosława Gila i perkusisty Wojciecha Szadkowskiego, a pierwszy album Baśnie wydał w 1990 roku. Dwa lata później ukonstytuował się najsłynniejszy skład grupy, z wokalistą Robertem Amirianem, klawiszowcem Krzysztofem Palczewskim oraz basistą Piotrem Mintayem Witkowskim. Ich pierwszym wspólnym dziełem była płyta Nine Songs of John Lennon (1992), zawierająca własne wersje utworów sławnego członka The Beatles.

🎤 W latach 90. zespół zaczął zdobywać uznanie za granicą, czego efektem był kontrakt z wytwórnią SI Music i sesje w holenderskim studiu nagrań. Ich owocem był longplay Moonshine, nie tylko w Polsce uznany za jedną z perełek progresywnego rocka tamtej dekady. Płyta trafiła do sklepów w tak odległych krajach, jak Japonia czy Korea Płd, a pochodzący z niej utwór Living in the Moonlight wielokrotnie był notowany w pierwszej pięćdziesiątce Trójkowego Topu Wszechczasów.

🕖 Zespół Collage zagra w studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę 29 maja o godz. 19.05. 🎶

WIĘCEJ: https://trojka.polskieradio.pl/artykul/2964313

Related links

Copyright Prog Archives, All rights reserved. | Legal Notice | Privacy Policy | Advertise | RSS + syndications

Other sites in the MAC network: JazzMusicArchives.com — jazz music reviews and archives | MetalMusicArchives.com — metal music reviews and archives

Donate monthly and keep PA fast-loading and ad-free forever.